Najciekawsze pomysły na obrazy na ścianę w Twoim domu

pomysły na obrazy na ścianę

Ile wnętrz, tyle pomysłów na ich dekorację. Każdy z nas ma odmienny gust i poszukuje innych dodatków i elementów, które w estetyczny sposób wypełnią przestrzeń w salonie, sypialni czy kuchni. Przeważnie dużą wagę przykładamy do tego, jak wyglądają ściany pomieszczeń, w których często przeżywamy. Nie zawsze wystarczy nam zwykłe pomalowanie ścian – mogą one bowiem sprawiać wrażenie pustych, co w przypadku dużych wnętrz może sprawiać ponure i przytłaczające wrażenie. Dlatego wiele osób w poszukiwaniu ciekawych dodatków sięga po obrazy. Taki typ dekoracji był popularny już kilkaset lat temu, ale dziś są one dostępne dla wszystkich jak nigdy wcześniej. Niebieskie czy zielone ściany z obrazem nie muszą jednak wcale oznaczać klasycznego malunku. Opcji jest wiele, a my wybraliśmy kilka szczególnie ciekawych i oryginalnych pomysłów. Zobacz interesujące pomysły na obrazy do salonu i nie tylko!

Obrazy z mchu na ścianę

To dekoracje wyjątkowe, ale jednocześnie niezwykle uniwersalne. Ten ekologiczny pomysł na obraz na ścianę zachwyci gości!

Przygotowuje się je z naturalnych mchów, zwykle pozyskiwanych w lasach północnej bądź zachodniej Europy. Taki mech stabilizuje się specjalną substancją, która wprowadza go w stan swoistej hibernacji. Oznacza to, że jego funkcje życiowe są zatrzymane, ale nie traci swojej struktury ani koloru.

Kolorów do wyboru mamy zresztą mnóstwo, bo mchy stabilizowane można barwić. Układa się z nich rozmaite kompozycje, dzięki niewielkim panelom można z nich przygotować nawet bardzo szczegółowe obrazy, ale równie dobrze postawić na dzikość i swobodę. Obrazy z zielonego mchu najlepiej wyglądają w klasycznych, drewnianych ramach.

Pomysły na obrazy – obraz z ciekawym napisem

Często przywoływane stwierdzenie głosi, że obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Tylu wyrazów pewnie nie warto umieszczać na ścianie, ciekawą opcją są jednak obrazy wykorzystujące ciekawą typografię. Czasami nawet proste hasło zestawione w ciekawy, graficzny sposób może być dużym wizualnym atutem pomieszczenia. To świetny pomysł na obraz na ścianę! Wystarczy dobrze dopasować barwy liter do kolorystyki wnętrza i postawić na charakterystyczną czcionkę.

Uroku doda jeszcze stylowa ramka i szyba, za którą umieścimy napis. Taki sposób dekoracji wnętrz jest szczególnie popularny w pomieszczeniach, w których przeważa raczej dekoracyjny minimalizm – choćby urządzonych w stylu industrialnym czy skandynawskim.

Pomysły na zdjęcia na ścianę -rodzinna galeria zdjęć

Czasami najprostsze pomysły bywają najlepsze. Dlaczego więc, zamiast szukania skomplikowanych rozwiązań, nie postawić w salonie czy sypialni na własne zdjęcia? Prosty, a genialny pomysł na obraz na ścianę! Rodzinne fotografie zwykle lądują w niewielkich ramkach na biurkach czy komodach, ale równie dobrze można je powiesić na ścianie. Pojedynczy portret będzie wyglądać nieco staroświecko, ale już galeria z kilku zdjęć może stworzyć nowoczesną kompozycję.

Pomysły na zdjęcia na ścianę ogranicza tylko nasza wyobraźnia! By zestaw zdjęć nie wyglądał na przypadkowy, warto dobrać kilka fotografii z ciekawymi pozami i odpowiednio je ułożyć. Warto zróżnicować wielkość ramek i spróbować usytuowania ich tuż nad jednym z mebli – na przykład nad komodą czy też sofą. Wtedy trzeba tylko pamiętać, by zachować odległość od mebli oscylującą wokół 30 centymetrów. Taka dekoracja z pewnością będzie oryginalnym wyróżnikiem wnętrz, zwłaszcza tych, w których przyjmujemy gości.

Pomysły na obrazy – tekstura na płótnie

Obrazy wykonywane na płótnie należą do najbardziej klasycznych. Współcześnie płótno nie musi być jednak wcale zamalowywane, ale może się na nim znajdować również nadruk. Tańsze pomysły na obrazy, ale również może wyglądać niezwykle efektownie. Ciekawym pomysłem będzie umieszczenie na ścianie dużego, szerokiego obrazu z płótnem zawierającym wizerunek ciekawej tekstury. Może być nim układ kamieni, pęknięta płyta, cegły czy nawet wizualizacja kamieni ściennych. Efekt bywa piorunujący.