Dekoracje na tegoroczną Wielkanoc – w co koniecznie musisz się zaopatrzyć?

wielkanoc

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Choć tegoroczna na pewno nie będzie wyglądać tak jak te, które znamy, to jednak każdy znasz wciąż chce spędzić ten czas rodzinnie i magicznie. Jak się do tego przygotować? Dekoracja świąteczna w szkle postawiona na środku stołu to świetny pomysł na wielkanocną ozdobę. Jeśli chcesz również lekko odświeżyć swoje mieszkanie przed przyjęciem gości, nowoczesna boazeria pomalowana na biało będzie wspaniałym pomysłem! Toaletki narożne również można przemienić w piękną dekorację, ozdabiając je świeżymi kwiatami. Na co jeszcze się zdecydować? Podpowiadamy!

Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty!

Kwiaty to najważniejszy element wielkanocnych dekoracji. Bardzo kojarzą się z Wielkanocą, ponieważ to wtedy przyroda budzi się do życia i rosną najpiękniejsze kwiaty w ciągu roku. Na Wielkanoc szczególnie warto zadbać, by były żywe, kolorowe i radosne. Popularnymi kwiatami, które kupuje się w okresie wielkanocnym są żonkile. Wyglądają pięknie zarówno w koszyczku wielkanocnym, jak i na stole, podczas wielkanocnego śniadania. Można pokusić się także o kwiaty, które nawiązują kolorem do wielkanocnych tradycji. Będzie to biel, niebieski, żółć i zieleń. To czystość, zmartwychwstanie, radość, czyli wszystko, co celebruje się przy wielkanocnym stole.

Wielkanocne dekoracje

Stroiki – te gotowe bądź te, które wykonujemy własnoręcznie, oprócz kwiatów mają także rośliny. W okresie wielkanocnym wyjątkowo popularne są gałązki bukszpanu, witki wierzbowe i oczywiście bazie. Wyglądają spektakularnie w połączeniu z żółtymi kwiatami i od razy przywodzą na myśl właśnie Wielkanoc. Rzeżucha, którą hoduje się we wielkanocnym okresie również może być piękną ozdobą parapetu, zwłaszcza gdy zasadzimy ją w oryginalnej doniczce. Oprócz tego, jest także pysznym dodatkiem to potraw i do kanapek – w Wielkanoc często zastępuje nam szczypiorek i koperek.

Stół Wielkanocny

Najlepszą ozdobą stołu wielkanocnego jest piękna zastawa. Mogą to być same kamionkowe talerze lub komplet z kieliszkami. Oprócz stroika, dobrze także postawić na stole kilka świeczników i długich świec, które – gdy będa zapalone, od razu nadadzą pomieszczeniu świątecznego klimatu. Ważny jest także piękny obrus i serwetki. Ważne, by wszystko było spójne i zachowane w tym samym stylu. Można pokusić się także o zakup naczynia przeznaczonego typowo na Święta Wielkanocne, np. półmiska na połówki jajek.