Trendy wnętrzarskie na rok 2021

trendy wnętrzarskie

Przedpokój w bloku zdążył Ci się zupełnie znudzić, sypialnia w bloku jest urządzona niemodnie, a salon w stylu angielskim lata świetności ma już dawno za sobą? Czas na remont! Nie musisz od razu wyburzać ścian, żeby poczuć się lepiej we własnym domu. Wystarczą kosmetyczne poprawki i wnętrze będzie jak nowe! Warto jednak najpierw poznać trendy, jakie panują obecnie na rynku wnętrzarskim.

Moda na eko

Teraz w modzie jest wszystko co ekologiczne, pozyskiwane z odnawialnych źródeł i rosnące naturalnie. To trend, który ma znaczenie nie tylko podczas kupowania żywności czy ubrań, ale także mebli i wyposażenia do domu. Dlatego warto stawiać na elementy słomiane, bawełniane, lniane lub produkty oznaczone specjalnymi certyfikatami.

Kolory na 2021

Poprzednie lata minęły nam pod znakiem szarości. Szare było wszystko – od betonowych ścian, po kanapy i zasłony. Szary trend odchodzi obecnie na drugi plan i ustępuje miejsca temu beżowemu. W tym roku będą nam towarzyszyć beżowe ściany, kanapy, a także dywany i inne dodatki. Bardzo dobrze wyglądają w połączeniu z geometrycznymi, artystycznymi obrazami, ususzonymi kwiatami, wazonami z półprzezroczystego kolorowego szkła i świecami.

Nie myśl jednak, że akcenty kolorystyczne całkowicie wyszły już z mody. Beż będzie prezentował się świetnie z matową czernią bądź bardziej rudymi odcieniami – np. skórzaną, rudą kanapą. Do łask powracają też musztardowe żółcie i szmaragdowozielone zielenie. Jako jeden mocny akcent sprawdzą się idealnie w nowoczesnych wnętrzach.

Materiały na 2021 rok

Nie tylko konkretne kolory są w modzie, ale także konkretne materiały. Obecnie, skoro w trendach jest wszystko co naturalne i eko, to stawiamy na surowe drewno, wiklinę, bambus, kamień, len i trawę pampasową. 2021 rok zwiastuje nam także powrót co ceramiki i autentycznego rzemieślnictwa. W modzie jest wspieranie lokalnych wytwórców i małych rodzinnych biznesów. Dlatego też warto postawić na kilka ceramicznych naczyń, czy to w formie ozdoby czy użytkowej.

Najmodniejszy styl – japandi

Japandi jest połączeniem stylu japońskiego i skandynawskiego. Czerpie z nich ich najlepsze cechy i łączy w całość. Jasne przestrzenne pomieszczenia są wyposażone w niewiele mebli, paleta kolorów jest stonowana a linie proste. Materiały wykorzystane do produkcji mebli są zawsze naturalne, to samo tyczy się tekstyliów ozdobnych.