Siatka ogrodzeniowa metalowa i siatka ogrodzeniowa powlekana – różnice

siatka ogrodzeniowa powlekana

Siatki ogrodzeniowe stalowe są najczęściej wykonywane ze stali nierdzewnej, mosiądzu czy miedzi. Ze względu na dobór materiałów odznaczają się trwałością, są także odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Siatki ogrodzeniowe dzielimy na dwie kategorie: siatka powlekana ogrodzeniowa i siatka metalowa ogrodzeniowa. Na pierwszy rzut oka widać, że różnią się kolorem: siatka powlekana jest najczęściej czarna, brązowa, grafitowa bądź zielona, natomiast niepowlekana – po prostu srebrna, nieotoczona żadną warstwą wierzchnią.

Jakie zastosowanie mają siatki ogrodzeniowe?

Siatki ogrodzeniowe są stosowane głównie w budownictwie. Często wybiera się je do otoczenia dużych obszarów ziemi, ponieważ są trwałe, stosunkowo niedrogie, nie ulegają korozji, nie przesiąkają wodą i są odporne na promienie słoneczne. Zwierzęta nie potrafią ich przegryźć, a człowiek może rozerwać ich siłą własnych dłoni. Otoczeni siatką ogrodzeniową, możemy czuć się bezpiecznie, choć nie wyłącznie we własnym domu. Siatka jest bardzo uniwersalna i nadaje się do ogradzania nie tylko własnej posesji, ale także działek, garaży, gołębników czy kurników.

Chcesz dowiedzieć się więcej o siatkach ogrodzeniowych? Zajrzyj do artykułu: Siatki ogrodzeniowe ochroną dla Twojej posesji!

Którą wybrać?

Siatka powlekana ogrodzeniowa sprawdzi się lepiej w przypadku ogradzania domów, ogrodów, firm, a także szkół i boisk. Siatki mają różną wielkość oczek i średnicę drutu. Występują również w różnych kolorach, aby można je było jak najlepiej dopasować do elewacji budynku.

Siatka metalowa ogrodzeniowa nie jest tak wytrzymała, jak powlekana. Przez brak wierzchniej warstwy nie jest odporna na korozję i warunki atmosferyczne. Jej wytrzymałość jest od kilkunastu do kilkudziesięciu lat słabsza od siatki powlekanej.

Ile to kosztuje?

Siatki ogrodzeniowe są stosunkowo tanie, a warto wspomnieć, że mogą posłużyć zarówno jako ogrodzenie tymczasowe, jak i permanentne. Wykazują się podobną trwałością co inne, znacznie droższe ogrodzenia. Decydując się na siatkę ogrodzeniową, wybieramy najlepszy możliwy stosunek jakości do ceny.

Koszt siatki ogrodzeniowej jest różny, w zależności od tego jaki drut wybierzemy. Ceny wahają się pomiędzy 7-10 zł za metr. W przeliczeniu, za 100 metrów siatki ogrodzeniowej nie zapłacimy więcej niż 1000 złotych.