Siatka na gołębie i kłopot z głowy

Siatka na gołębie i kłopot z głowy

Siatka na gołębie, to coraz częściej stosowany produkt, na różnego rodzaju powierzchniach. Jeśli borykamy się z problemem dotyczącym tego gatunku ptactwa, to taka siatka sprawdzi się w doskonały sposób.

Siatka na gołębie – czy jest skuteczna?

Siatka na gołębie, ale również na inne ptactwa, to siatka wykonana z polietylenu. Materiał ten cechuje się tym, że jest odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Taka siatka idealnie sprawdzi się na obszarach, które są narażone na szkody spowodowane przez różnego rodzaju ptactwo, a przede wszystkim przez gołębie. Siatki na gołębie charakteryzują się niską gramaturą, przez co staje się ona elastyczna oraz rozciągliwa.

Porady dotyczące zakupu

Oczywistym jest, aby przed wybraniem się do sklepu zmierzyć wysokość oraz szerokość balkonu. Jednak należy pamiętać, że do naszych wymiarów należy jeszcze dodać ok. 20 cm zapasu, po to, aby siatka była idealnie dopasowana do naszego obszaru, a ta ilość materiału, która wykracza poza nasz balkon, po prostu należy odciąć. Podczas zakupu, warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonana jest siatka. Najlepiej, aby było to włókno polietylenowe, które jest odporne na uszkodzenia oraz na zmienne warunki pogodowe. W podobny sposób sprawdzi się również materiał z polipropylenu.

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze siatki jest wielkość oczka. W przypadku gołębi idealnie sprawdzi się siatka z oczkami o wielkości 50mm. Natomiast, jeśli chcemy ochronić dany obszar przed nieco mniejszym ptactwem, to wówczas można wybrać siatkę o mniejszej wielkości oczek.

Co nam będzie potrzebne przy montażu siatki?

 • Kotwy – ich ilość potrzebna do montażu zależy głównie od wielkości obszaru, na którym chcemy założyć siatkę. Jednak, 4 kotwy powinny wystarczyć nie niezbyt obszerną powierzchnię. Należy pamiętać, że jeśli elewacja posiada docieplenie, to zaleca się wykorzystanie kotew o większej długości.
 • Kotwy pośrednie – odgrywają nieco mniejszą rolę, niż kotwy główne, jednak i one są konieczne przy montażu siatki. Kotwy pośrednie powinno umieszczać się co ok 70-100cm.
 • Śruba rzymska – do montażu niezbyt dużych siatek wystarczy tylko jedna taka śruba.
 • Opaski zaciskowe lub zszywki do pistoletów – ich ilość jest dowolna, jednak tutaj najważniejsze jest, aby dobrze zabezpieczyć daną powierzchnię. Dlatego, to my powinniśmy zdecydować jaką ilość zszywek lub opasek zastosujemy.
 • Linka stalowa – jest ona konieczna, ponieważ na niej montowana jest siatka. Dobrze, aby była ona wykonana ze stali nierdzewnej.
 • Zaciski do linki stalowej – ich zadaniem jest połączyć śruby z końcami linki.

Montaż siatki krok po kroku

 1. Na samym początku należy dokładnie oczyścić miejsce, w którym chcemy założyć siatkę.
 2. Następnie przystępujemy do montażu kotew.
 3. Po zakończeniu wcześniejszej czynności należy przeciągnąć linkę stalową przez kotwy.
 4. Następnie w najlepiej dostępnym rogu ściany zamocować jeden koniec linki do kotwy, a drugi do śruby rzymskiej.
 5. Potem należy obrócić ramą śruby i mocno napiąć linę stalową.
 6. W przed ostatnim kroku instalujemy siatkę z użyciem opasek zaciskowych.
 7. Na koniec, gdy poprawnie zamontujemy siatkę należy odciąć jej nadmiar.

 

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą producenta siatki ogrodzeniowej na www.siatkopol-sklep.pl.